اقدامات جدید دولت کانادا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

در راستای اقدامات دولت کانادا برای مهار بیماری Coivd-19 ، امروز جاستین ترودو که اخیرا همسر وی نیز به ویروس کرونا دچار شده است، تصمیمات جدید دولت را برای مهار این بیماری اعلام کرد.

تصمیمات جدید دولت کانادا برای مهار کرونا

 جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، در کنفرانس خبری روز دوشنبه ۱۶ مارس، تصمیمات جدید دولت در رابطه با ویروس کرونا را اعلام کرد. این تصمیمات در مورد بستن مرزها، حمایت از شهروندان کانادایی خارج از کانادا و محدودیت های پروازهای خارجی است. 

در پی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کانادا، مرزهای این کشور به روی اکثر مسافران بسته خواهد شد. 

تصمیمات جدید دولت کانادا برای مهار کرونا

جاستین ترودو اعلام کرد: 

تا اطلاع ثانوی از ورود افرادی که تابعیت کانادا و یا اقامت دائم کانادا را ندارند و یا اینکه علائم کرونا را دارند، جلوگیری خواهد شد.

خدمه هواپیما، دیپلمات ها، اقوام درجه اول شهروندان و شهروندان آمریکا( درحال حاضر) از این قانون مستثنی خواهند بود. 

در پی این اقدام جدید دولت برای جلوگیری از شیوع COVID-19 در کانادا، برای نظارت بهتر و جلوگیری از گسترش این ویروس، از روز چهارشنبه ۱۸ مارس، پروازهای بین المللی فقط از فرودگاه های مونترال، تورنتو، ونکوور و کلگری انجام خواهد شد و پرسنل هوایی موظف هستند ارزیابی سلامت اولیه هر مسافر را براساس ضوابط آژانس بهداشت عمومی کانادا انجام دهند و کسانی که دارای علائم ابتلا به ویروس هستند مجاز نخواهند بود که سوار بر هواپیمایی شوند که عازم کاناداست. 

تصمیمات جدید دولت کانادا برای مهار کرونا

همچنین وی افزود، از آن دسته از شهروندان این کشور که به دلیل ابتلا به کرونا اجازه بازگشت ندارند، حمایت و پشتیبانی مالی خواهد کرد. جزئیات این برنامه به شرح زیر است: 

طبق این برنامه، دولت کانادا به افرادی که خارج از کشور هستند و به دلیل افزایش قیمت بلیط امکان بازگشت ندارند؟ وام اضطراری ارائه می دهد تا همه افراد هرچه سریعتر به کشور بازگردند. همچنین افرادی که به هر دلیلی امکان بازگشت ندارند( برای مثال علائم کرونا دارند و یا کشور مقصد محدودیت سفر دارد) می توانند از این وام به منظور بر طرف کردن نیازهای اساسی خود استفاده کنند تا زمان مناسب بازگشت فرارسد.

اعلام وضعیت اضطراری در ایالت های کانادا 

در انتاریو، کبک، کلگری و اکثر ایالت های کانادا، برای جلوگیری از شیوع  COVID-19 اعلام وضعیت اضطراری شده است. 

تجمعات در مکان های سرپوشیده، مراکز تفریحی، کنسرت ها، تئاترها، استخرها، کتابخانه ها، ورزشگاه ها، رستوران ها و به طور کلی تمام مراکز عمومی به جز سرویس های حمل و نقل عمومی، داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی تا ۳۱ مارس تعطیل خواهد بود. 
همچنین دولت کبک با اختصاص بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری به کسانی که مایل به قرنطینه خود باشند، کمک مالی پرداخت می کند تا افراد به این کار تشویق شوند. این کمک هزینه به صورت مستقیم به حساب افراد واریز می شود و یا به شکل کارت هدیه با پست به آدرس متقاضی ارسال می شود. 

خدمات اپلو

در شرایط خاص کنونی بررسی بسیاری از پرونده های مهاجرتی از سمت کانادا به زمان آتی موکول شده است. اما در عین حال مسیر های کسب درآمد دلاری از کانادا همچنان برای هموطنان عزیز میسر است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه نمایید.

موسسه حقوقی مهاجرتی ایران اپلو برای تمامی هم وطنان عزیز در سراسر جهان سالی خوش و پر از سلامتی و موفقیت را آرزو می کند.

موسسه حقوقی مهاجرتی اپلو، متخصص سرمایه گذاری در کانادا

 

 

 

 

۰

موسسه حقوقی اَپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر