مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به کانادا ، پناهندگی کانادا می باشد. یکی از نکاتی که برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی حائز اهمیت است: کانادا پناهندگی خود را معمولا به شهروندان کشور هایی اعطا میکند که در صورت بازگشت از کانادا به کشور خودشان ممکن است مورد آزار و اذیت یا شکنجه و یا مجازات غیر انسانی قرار بگیرند.ما در این مقاله مزایای پناهندگی در کانادا و معایب آن را بررسی می کنیم.

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

در مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی معمولا دو نوع پناهندگی وجود دارد: پناهندگی معمولی و افرادی که نیاز به حفاظت دارند.

پناهنده های معمولی

معمولا افرادی هستند از کشور های دیگر که مایل به بازگشت به وطن خود نیستند. چرا که ممکن است در صورت بازگشت به دلایل زیر مورد آزار و اذیت قرار بگیرند:

✅دلایل نژاد پرستانه
✅دلایل مذهبی
✅دلایل سیاسی (نظرات سیاسی مخالف حکومت)
✅ملیت
✅عضویت در یک گروه و یا جمعیت اجتماعی خاص مخصوصا زنان و مردانی که تمایلات جنسی متفاوت از عامه جامعه دارند.

افرادی که نیاز به مراقبت دارند

افرادی که نیاز به امنیت و مراقبت دارند و تنها پناهندگی معمولی برایشان کفایت نمیکند معمولا افرادی هستند که در صورت بازگشت به وطن مورد قتل واقع خواهند شد. دلایل این افراد برای پناهندگی معمولا شامل موارد زیر میباشد:

✅خطر شکنجه شدن
✅خطر جانی
✅خطر مواجهه با مجازات های سخت و غیر انسانی


روش های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

دو راه معمول برای گرفتن مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی وجود دارد:

✳شما میتوانید به محض رسیدن به کانادا درخواستی برای خود تنظیم کنید. تنظیم این درخواست حقوقی میتواند در فرودگاه یا درگاه های بندری و آبی و یا هر یک از مرز های قانونی ورود به کانادا صورت بگیرد.

✳شما هم چنین میتوانید پس از مستقر شدن در کانادا در دفتر شهروندی و امور مهاجرتی کانادا نیز درخواست خود را ثبت کنید.

ممکن است درخواست شما برای گرفتن پناهندگی کانادا قانونی باشد یا نباشد. افسرانی که در شورای مهاجرتی و پناهندگی مشغول به فعالیت هستند پس از دریافت دعاوی شما در مورد قانونی بودن آنها تصمیم خواهند گرفت. این شورا یک سازمان مستقل از دولت کانادا است که درباره امور مهاجرتی و پناهندگی افراد تصمیم میگیرد.

حتما بخوانید

اگر  برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی مشکل دارید شما عزیزان می توانید بر اساس نوع تجربیات کاری و تحصیلی و یا تخصص خود یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی


ریجکت پناهندگی کانادا

در ادامه به علل ریجکتی و یزای پناهندگی و رفع ریجکتی ویزای کانادا اشاره می کنیم.

✅در صورتی که شما درخواست پناهندگی به کشور دیگری داده باشید و تایید شده باشد

✅در صورتیکه قبلا پناهندگی کانادا به شما اعطا شده باشد.

✅در صورتی که از مرز آمریکا وارد کانادا شده باشید.

✅در صورتی که شما به خاطر جرائم غیر سیاسی و یا حقوق بشری تحت تعقیب باشید.

✅در صورتی که شما قبلا درخواست پناهندگی به کانادا داده باشید که مورد قبول واقع نشده است.

✅در صورتی که یک بار قبلا به شما پناهندگی کانادا اعطا شده باشد و شما آن را رها کرده باشید.

پیامی از دکتر مرجان آتشی گلستان:

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا در زمینه پناهندگی اقدامی انجام نمی دهند. ایشان می گویند کسانی که از طریق پناهندگی به کشور های دیگر مهاجرت می کنند هیچ جایگاه مناسبی در آن کشور نخواهند داشت. علاوه بر این خانوم آتشی گلستان تاکید دارند گول شیادانی که در شبکه های اجتماعی و بعضی از سایت ها تبلیغات پناهندگی کانادا را می کنند ، نخورید. بلکه تلاش کنید تا در سیستم امتیازبندی کانادا بالاترین امتیاز را گرفته و با ویزای کار کانادا به کانادا مهاجرت کنید.


درخواست های پناهندگی از خارج از کانادا

روند آوردن پناهندگان به کانادا و اعطای اقامت دائمی کانادا به آن ها توسط دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا بررسی میشود و در صورت تایید دولت کانادا موظف است تمام تمهیدات لازم برای این کار را انجام دهد.

دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا به درخواست کمیساریای عالی امور پناهندگان در سازمان ملل متحد به این گونه از درخواست ها نیز پاسخ میدهد.

بسیاری از گروه های تامین و خیریه خصوصی در خصوص تامین امکانات مالی پناهندگان در کانادا با دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا به توافق رسیده اند. در این توافق نامه این گروه ها به دولت کانادا قول داده اند که حقوق مشخص ماهانه و کار و فعالیت مناسب برای پناهندگانی که به کانادا می آیند را تامین کنند.


شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۱۹

دفتر امور شهروندی و پناهندگی معمولا سه راه مختلف قانونی برای بررسی پرونده های مهاجرتی پناهندگی به کانادا دارد. این سه راه شامل موارد زیر میشود:

 پناهندگان معمولی

پناهندگان معمولی معمولا افرادی هستند از کشور های دیگر که مایل به بازگشت به وطن خود نیستند چرا که ممکن است در صورت بازگشت به دلایل زیر مورد مورد آزار و اذیت قرار بگیرند:

✅دلایل نژاد پرستانه
✅دلایل مذهبی
✅دلایل سیاسی( نظرات سیاسی مخالف حکومت)
✅ملیت
✅عضویت در یک گروه و یا جمعیت اجتماعی خاص مخصوصا زنان و مردانی که تمایلات جنسی متفاوت از عامه جامعه دارند

شرایط پذیرش پناهندگان معمولی کانادا

اگر شما جزو این دسته از افراد هستید باید دارای شرایط زیر باشید:

⏺ اینکه شما باید در خارج از کانادا حضور داشته باشید و درخواست آمدن به کانادا داشته باشید.

⏺ اینکه درخواست پناهندگی شما باید از طریق یک نهاد رسمی مثل کمیساریای عالی امور پناهندگان در سازمان ملل متحد یا یکی از گروه های خیریه مرتبط با امور پناهندگان در کانادا به دست دولت کانادا برسد. در حقیقت یک سازمان معتبر باید شما را به عنوان فردی که درخواست پناهندگی دارد به دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا معرفی کند.

⏺ اینکه شما فردی باشید که دارای سرمایه و دارایی کافی باشید تا بتوانید به عنوان پناهنده در کانادا به زندگی خود ادامه دهید.

⏺پس از ارائه درخواست سفر به کانادا مامور ویزای کانادا درباره اینکه پرونده شما به دفتر امور شهروندی و پناهندگی فرستاده شود یا نه تصمیم خواهد گرفت.


  پناهندگان از کشور های آواره

این دسته از مهاجران کسانی هستند که در دسته پناهندگان معمولی قرار نمیگیرند.چه کسانی واجد شرایط این دسته هستند؟

✅ کسانی که در هنگام ارائه درخواست پناهندگی به کانادا در خارج از کشور خود اقامت دارند.
✅ کسانی که در کشور خود شرایط بسیار بد جنگ خارجی یا جنگ داخلی را تجربه کرده اند و یا در کشور های زندگی میکنند که از مردمش از خشونت و یا نقص آشکار حقوق بشر رنج میبرند.

✅ کسانی که در یک فاصله زمانی مشخص نمیتوانند برای موقعیت مهاجرتی خود یک راه حل مناسب پیدا کنند و ممکن است به کشورشان بازگردانده شوند.

✅ افرادی که از نظر مالی تمکن خوبی دارند و یا فرد و افرادی را در کانادا دارند و میتوانند در طول دوران پناهندگی خود در کانادا از پس هزینه های خود بر بیایند.

افرادی که واجد شرایط چهارم هستند از نظر دولت کانادا بهترین شرایط را برای گرفتن پناهندگی این کشور دارند و بسیاری از پناهندگانی که سالانه به کانادا میروند نیز در این دسته قرار دارند.پس از همه این مراحل مامور ویزای سفارت کانادا درباره اینکه پرونده شما به دفتر امور شهروندی و پناهندگی فرستاده شود یا نه تصمیم خواهد گرفت.


 پناهندگان از کشور های منبع

چه کسانی در این دسته قرار میگیرند؟

✅ اتباع کشور هایی که نام کشورشان در سازمان ملل متحد به عنوان کشور منبع پناهنده ها معرفی شده است.

✅ افرادی که شخصا خودشان و یا خانواده آن ها به خاطر جنگ خارجی یا داخلی یا شرایط نظامی بد دچار آسیب های جدی شده اند.

✅ افراد و یا گروه هایی که در کشور خودشان به خاطر مشکلات آزادی بیان، حق آزادی عقیده یا حق تجارت آزاد و پیدا کردن کار دچار سختی هستند. این افراد معمولا اقلیت های مذهبی، سیاسی یا اقلیت هایی با گرایشات جنسی خاص را تشکیل میدهند که در کشور خود ممکن است مورد توقیف یا بازداشت نیز قرار گرفته باشند.

✅ افرادی که به خاطر عضویت در گروه های خاص سیاسی، مذهبی، یا به خاطر قرار گرفتن در دسته اقلیت های قومی در کشور خود از حقوق و مزایای طبیعی و انسانی برخوردار نیستند و مورد بدرفتاری دولت خود قرار میگیرند.

✅ افرادی که از نظر مالی تمکن خوبی دارند و یا فرد و افرادی را در کانادا دارند و میتوانند در طول دوران پناهندگی خود در کانادا از پس هزینه های خود بر بیایند.

✅ افرادی که در هر کدام از کشور هایی که در جدول پایین ذکر شده است زندگی میکنند میتوانند در شهرهای ذیل با مراجعه به هر یک از کنسولگری های کانادا برای درخواست اقامت و پناهندگی اقدام به اخذ انواع ویزای کانادا نمایند.
جدول کشور های منبع

توجه داشته باشید که لیست کشورهای منبع هر ساله تغییر میکند و اگر اسم کشور فرد متقاضی در این لیست نباشد نمیتواند به طور مستقیم برای اقامت اقدام کند و باید از یکی دیگر از روش های ذکر شده برای درخواست پناهندگی اقدام کند.

شرایط اقامت دائم  پناهندگان کشورهای منبع

البته توجه داشته باشید برای اقامت مستقیم از طریق کشور های منبع فرد باید یکی از شرایط زیر را نیز دارا باشد:

✅ شخصا خود یا خانواده اش به خاطر جنگ خارجی یا داخلی یا شرایط نظامی بد دچار آسیب های جدی شده باشد.

✅ افراد و یا گروه هایی که در کشور خودشان به خاطر مشکلات آزادی بیان، حق آزادی عقیده یا حق تجارت آزاد و پیدا کردن کار دچار سختی هستند. این افراد معمولا اقلیت های مذهبی، سیاسی یا اقلیت هایی با گرایشات جنسی خاص را تشکیل میدهند که در کشور خود ممکن است مورد توقیف یا بازداشت نیز قرار گرفته باشند.

✅افرادی که به خاطر عضویت در گروه های خاص سیاسی، مذهبی، یا به خاطر قرار گرفتن در دسته اقلیت های قومی در کشور خود از حقوق و مزایای طبیعی و انسانی برخوردار نیستند و مورد بدرفتاری دولت خود قرار میگیرند.

✅ افرادی که از نظر مالی تمکن خوبی دارند و یا فرد و افرادی را در کانادا دارند و میتوانند در طول دوران پناهندگی خود در کانادا از پس هزینه های خود بر بیایند.

پس از درخواست اقامت شما باید مراحل معاینات پزشکی برای ویزای کانادا و تست های سلامت و استعلام های جرائم غیر سیاسی را نیز انجام دهید.

حامیان مالی مرتبط با مسائل مهاجرتی کانادا امور مالی افرادی که از کشورهای منبع برای مهاجرت اقدام میکنند و مورد پذیرش قرار میگیرند را انجام میدهند.


هزینه پناهندگی در کانادا

هزینه های پناهندگی در کانادا به انتخاب شما بستگی دارد. این که شما کدام ایالت کانادا را برای پناهندگی کانادا انتخاب کرده اید بسیار مهم است. کانادا دارای ایالت های بسیار بزرگی میباشد که هزینه زندگی در این ایالت ها بسیار زیاد است. ما در مقاله ای به صورت مجزا گرانترین شهر های کانادا را آورده ایم. با مطالعه این مطلب می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

آیا می دانید هزینه اخذ انواع ویزای کانادا چقدر است؟ برای آشنایی و اطلاعات کامل راجع به هزینه های اخذ انواع ویزا در کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه اخذ انواع ویزای کانادا


مزایای پناهندگی کانادا

بسیاری از افرادی که در کشور ما زندگی می کنند با مشکلات بسیاری رو به رو هستند و زندگی در این جامعه برایشان سرسام آور است. از این رو تصمیم به در خواست پناهندگی در کشور های مختلف می کنند که در اکثر مواقع با درخواست پناهندگی آنان مخالفت می شود. در این مواقع باید بتوانید مدارک معتبری ارائه دهید که امنیت شما در کشور شما در خطر است. یکی از مزایای اصلی پناهندگی کانادا گرفتن اقامت دائم کانادا پس از چند سال می باشد. کشور کانادا به دلیل فرهنگ و ادب مردم خود زبان زد عام و خاص است.

معایب مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

نتیجه آنکه همانگونه که ملاحظه میکنید اخذ اقامت از طریق پناهندگی نیازمند واجد شرایط بودن متقاضی و قرار گرفتن فرد در یکی از دسته های فوق می باشد و بایستی واجد شرایط بودن فرد برای اخذ اقامت از این طریق احراز گردد.

متاسفانه امروزه این باور غلط برای هموطنان عزیز ایجاد شده است که روش پناهندگی روشی آسان برای اخذ اقامت است و افراد هر زمان که خود را واجد شرایط برای اخذ اقامت از طریق سایر روشها نیابند میتوانند بدون هیچ شرطی از طریق پناهندگی اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. حال آنکه همانگونه که اشاره گردید پناهندگی شرایط خاص خود را دارد که بایستی به اثبات برسد.


پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

در حال حاضر با شرایط فعلی ایران بسیاری از افراد می خواهند از کشور خارج شوند. یکی از کشور هایی که اکثر هموطنان ما دوست دارند به آن مهاجرت کنند کانادا است. به دلیل شرایط و تبصره هایی که در قانون مهاجرتی کانادا برای پناهندگان وجود دارد، افراد سعی می کنند پناهندگی کانادا با ویزای توریستی را امتحان کنند به دین صورت که شخص سابقه توریستی خوبی دارد ویزای توریستی کانادا را دریافت می کند و به خاک کانادا می آید.

به محض ورود در خواست پناه.ندگی خود را به اداره مهاجرت کانادا می دهد. اداره مهاجرت وکیل پناهندگی در کانادا را در اختیار فرد قرار می دهد که همراه وی باشد. پس از گذشت حدودا ۶ ماه تا یک سال اداره مهاجرت فرد را آنالیز می کند و متوجه می شود که این فرد تنها بار مالی برای دولت کانادا دارد پس از مدت یک سالآن شخص را دیپورت می کند.

مهاجرت از طریق پناهندگی کانادا


 آیا پناهندگان کانادا تحت کفالت مالی قرار میگیرند؟

سالانه در سراسر جهان میلیون ها نفر مجبور میشوند به خاطر مسائلی هم چون جنگ، جنگ داخلی، مسائل شدید حقوق بشری و سایر مشکلات چمدان های خود را ببندند و از کشور خود خارج شوند. بسیاری از این افراد هیچ گاه قادر به بازگشت به وطن خود نخواهند شد.

افراد و گروه های خیریه ای هستند که پناهندگانی را که توسط اداره امور شهروندی و پناهندگی مورد تایید قرار میگیرند را از نظر مالی مورد کفالت خود قرار میدهند.

این افراد و گروه ها بر اساس موافقت نامه ای که با وزارت امور شهروندی کانادا امضا کرده اند مسئولیت اداره امور مالی پناهندگان را از زمانی که وارد کانادا میشوند بر عهده دارند. هم چنان آن ها موظف به ایجاد فضای حمایتی عاطفی برای پناهندگان در طول دوره کفالت آن ها میباشند.

حتما بخوانید
آیا می دانید برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ برای اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا

انواع کفالت مالی برای پناهندگان کانادا

بیشتر مهاجران معمولا برای یک دوره یک ساله تحت کفالت قرار میگیرند. اما ممکن است بعضی از مهاجران واجد شرایط مدت کفالت طولانی تری باشند.

کفالت خصوصی  پناهندگان

برای ایجاد کفالت خصوصی برای پناهندگان راه های زیادی وجود دارد که شهروندان کانادایی و یا سازمان ها و امور خیریه مختلف میتوانند در آن شرکت کنند و برای ایجاد یک زندگی جدید به پناهندگان کمک کنند.

توافق نامه کفالت مالی و گروه های قانونی که کفالت را بر عهده میگیرند

گروه ها و سازمان های خصوصی زیادی در اقصی نقاط کانادا توافق نامه کفالت قانونی پناهندگان را با دولت کانادا امضا کرده اند تا بتوانند در اقامت و مستقر شدن پناهندگان جدیدی که هر ساله به کانادا می آیند کمک کنند. این سازمان ها میتوانند خودشان شخصا کفالت مالی پناهندگان را بر عهده بگیرند و یا اینکه با سازمان های خیریه دیگری در ارتباط هستند و از طریق آن ها کمک های مالی خود را به مهاجران میرسانند.

بیشتر این سازمان ها را نهاد های مذهبی، اخلاقی یا گروه های مردمی تشکیل میدهند.

گروه های پنج نفری

گروه های پنج نفری معمولا ۵ نفر از شهروندان کانادا هستند که با همکاری همدیگر قبول میکنند کفالت مالی یک نفر از پناهندگان را بر عهده بگیرند.

این گروه باید کفالت مالی و عاطفی پناهنده را برای مدت کفالت که معمولا یک سال است بر عهده بگیرد.

کفالت های سازمانی

بعضی از گروه ها و سازمان های مردمی نهادی هستند که کفالت مالی پناهندگان را برعهده میگیرند.

این سازمان ها نیز باید پناهندگان را از نظر مالی و عاطفی تحت حمایت کامل داشته باشند. مدت زمان کفالت توسط این سازمان ها نیز معمولا یک سال میباشد.

کفالت توسط گروه های کمک

این دسته از گروه های کمک برای کمک به مستقر شدن و اقامت پناهندگان با اداره امور شهروندی و پناهندگی کانادا همکاری میکنند.

این گروه های همکاری و سازمان های مردمی مطابق مفادی که در بالا گفته شد با وزارت امور شهروندی و مهاجرت کانادا توافق نامه ای را امضا کرده اند.

کفالت در ایالت کبک

ایالت کبک قوانین خاص خود را برای امور کفالت و پناهندگی دارد. برای انجام این کار وزارت خانه مربوطه در کبک اقدام مینماید.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

موسسه حقوقی اپلو

۱+

موسسه حقوقی اَپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر خدیجه سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  من ی زن بی سرپرست هستم با ی بچه هشت ساله و ی خواهر ۲۲ساله ک تو ایران زندگی میکنم پسرم مریضه و خواهرم دانشجو تقاضای پناهندگی دارم چون هم در ایران و هم کشور خودم از سمت فامیل شوهرم تهدید ب مرگ شدم .و چند بار کتک خوردم و شکایت هم کردم اما ب جایی نرسیده .میخواستم بپرسم برای پناهندگی کانادا از داخل ایران چطور اقدام کنم .
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸( 2 روز پیش)
   براي درخواست پناهندگي ابتدا بايد شرايط ورود به كانادا را داشته باشيد و از طريق ويزاي توريستي وارد شده و در صورت قبولي دليل شما از طرف دولت كانادا، مي توانيد پناهنده شويد.
    
    
 • تصویر کاربر zarin دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ما یک خانوادہ ۷ نفرہ ھستیم من ۴ تا بچہ دارم با یہ مادر پیر کہ میخواییم بہ کانادا مھاجرت کنیم ما الان ویزای توریستی برای وارد شدن بہ کانادا رو داریم و تازہ موفق ب اخذش شدیم الان ما میخواییم ھفتہ آیندہ بہ کانادا بریم ایا امکان دیپورت ماھست؟در چہ حالتی این امکان وجوددارہ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   سوال شما بصورت كلي پرسيده شده. با ويزاي توريستي كانادا امكان كار و تحصيل در كانادا را نخواهيد داشت. اگر تمايل به پناهندگي داريد بايد دليل قانع كننده براي اداره مهاجرت كانادا داشته باشيد و در صورت قبولي اجازه ماندن در كانادا را داريد و يا اينكه از ساير روش هاي مهاجرتي اقدام كنيد كه توصيه مي شود براي اقدام براي روش هاي مهاجرتي از داخل ايران اقدام كنيد تا درصورت نياز به مدارك خاص بتوانيد آن ها را تهيه كنيد.
   Unread messages
    
    
 • تصویر کاربر نسیم دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بدونم من که دو فرزند معلول ویک فرزند سالم دارم میتونم درخواست پناهندگی اجتماعی بدم بخاطر بچه‌ها که از امکانات کشوری مثل کانادا استفاده کنم چون واقعا امکانات ایران برای نگه داری خیلی محدود هسنش
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلا. در خصوص درخواست پناهندگي براي كانادا، ابتدا بايد شرايط ورود به كانادا را داشته باشيد و در نهايت در صورت قبولي علت پناهندگي توسط اداره مهاجرت مي توانيد در كانادا بمانيد.
    
    
 • تصویر کاربر مريم دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد
  من اگر كسي رو توي كانادا داشته باشم كه پاس كانادايي داشته باشه و من اون و به عنوان دوست پسرم معرفي كنم كمكي به پناهندگي من ميتونه داشته باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام، به صورت كلي براي گرفتن اقامت از طريق پناهندگي، بايد دليل محكم و قانع كننده براي اداره مهاجرت داشته باشيد. متاسفانه موسسه حقوقي اپلو خدماتي در مورد پناهندگي ارائه نمي دهد ولي مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر مقالات مرتبط را از وبسايت مطالعه كنيد.
    
    
 • تصویر کاربر مريم سه شنبه ۱۴ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  ميخاستم بپرسم اگه ويزاي توريستي كانادا بگيريم و بعد از رسيدن به كانادا اعلام پناهندگي كنيم ايا املاكي كه معرفي كرديم و حساب بانكي دولت ايران يا كانادا ضبط ميكند؟
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان سه شنبه ۱۴ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)
   دولت ايران و دولت كانادا در صورت اعلام پناهندگي، حق بستن حساب بانكي و ضبط اموال را ندارند.
    
    
 • تصویر کاربر منصور چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما ببخشید من ۲۰ سالمه جوشکاربرق هستم وهم دانشجوی کاردانی حسابداری وهم اینکه با این نظام کشوری مون مخالفم بنظر شما برا پناهندگی کدام راه بهتره؟
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   براي پناهندگي شما بايد اول وارد كانادا شويد. بايد شرايط دريافت ويزاي توريستي را داشته باشيد و بعد از ورود به كانادا در صورتيكه كيس شما قبول شود، مي توانيد اعلام پناهندگي كنيد.

 • تصویر کاربر محمود چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  احتیاج ب فوریت های پزشکی دارم ایا کمکی صورت میگیرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام. در كانادا اگر منظورتون به صورت رايگان باشد خير. تا زمانيكه مقيم كانادا نباشيد نمي توانيد از خدمات رايگان بيمه در كانادا استفاده كنيد.

 • تصویر کاربر نفس چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ممکنه در مورداقامت از طریق به دنیا آوردن فرزند در کانادا رو بیشتر توضیح بدین
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان چهارشنبه ۸ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام. با توجه به قانون خاك كانادا فقط كودكي كه در كانادا متولد مي شود اقامت كانادا را دريافت كرده و هيچ مزيتي براي پدر و مادر ندارد و فرزند بعد از سن ١٨ سالگي مي تواند براي والدين خود اقدام كند.

 • تصویر کاربر کیان شنبه ۴ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام , با توجه به اینکه دولت ترکیه روند ثبت نام در برنامه پناهندگی سازمان ملل متحد رو متوقف کرده میخواستم بپرسم در چه کشورهای دیگه ایی میشه درخواست پناهندگی سازمان ملل متحد رو داد و اینکه از چه طریقی میتونم لیست این کشورهارو پیدا کنم , باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان شنبه ۴ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   موسسه حقوقي اپلو خدماتي در خصوص پناهندگي ارائه نمي دهد ولي مي توانيد از وبسايت هاي معتبر ليست كشور ها را پيدا كنيد.

 • تصویر کاربر یسنا شنبه ۴ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  وقتی شرایطی ک گفتید باشه حتما ویزا صادر میشه؟
  و اینکه چقد زمان میبره ک ویزا بیاد
  و از اینکه از کشور تاجیکستان میشه اقدام کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر مرجان گلستان شنبه ۴ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   لطفا بفرماييد كه منظورتون صدور كدام ويزا براي كانادا است تا بهتر شما را راهنمايي كنيم. بله از هر كشوري مي توانيد اقدام كنيد البته در صورتيكه مداركتون كامل باشد.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر
فرم ارزیابی مهاجرت صفحه اینستاگرام